Uudised 2013

28. mai 2013

Pisitasa kasvavad pisikesed lehekesed.

Eesmärk 3m, esimesed 5cm on olemas!

Uus ja vana

22. mai 2013

Kõrval põllul on mais juba ninad välja pistnud... kohekohe loodame ka enda põllul rohelisi ridu märgata. Oleme juba väheke mõtteid liigutanud. Tihtipeale pakutakse meile erinevaid ideid, mida sel aastal sinna joonistada. Ootame lahkelt ka Teie pakkumisi, mis võiks selle aasta tore pilt olla! Kui on ohhoo-idee, teeme ära!

 

22. mai 2013

Tänase seisuga said viimased sel kevadel soetatud põõsad varbad ojaveest mulda. Hurraa  Pilt on tänaseks grammike rohelisem, kui just üles riputatud piltidel näha, kuid lehte veel kõik põõsad läinud ei ole. Esmasest kujundist jäi natuke puudu, niiet sügisel või hiljemalt tuleval kevadel jätkame!

 

17. mai 2013

Mais maas! Tervelt 9 päeva varem, kui eelmisel aastal!

 

3. mai 2013

Sel aastal on meie uueks suureks väljakutseks põõsalabürint.

Kas sinul on homne talgupäev veel planeerimata ja saad tulla meiega üht toredat pikaealist asja rajama? Omalegi natuke üllatuslikult saime täna õhtul kätte esimese poole põõsastest. Esmalt lubati alles uue nädala keskel, aga juhtus nii, et täna tassisime Ihaste puukoolist tuhat üliokkalist põõsast koju ja homme hommikul alustame oma pöörase projekti maastikule kandmisega. Valisime oma heki rajamiseks viirpuud: kõrgust ja tugevust tuleb hekil piisavalt (täiskasvanud külastajaid silmas pidades), marjad ei ole mürgised (väikseid külalisi silmas pidades) ja okkad on turvalised (keskmisi külastajaid silmas pidades noh, et kui me heki ilusaks kasvatame-pügame, et siis noored uljaspead hooga otseteid ei rajaks :)) Homseks lubab imelist ilma. Tore seltskond ja kõik abikäed on väga väga oodatud! 

 

3. mai 2013

Kui ma väike olin, oli meie koduküla lähedal sinilillemets. Just nii me kõik teda kutsusime. Tegelikult oli see muidugi üsna armetu võsa, just selline, kus armastavad õitseda mustmiljon sinilille. Käisime siis sinililleajal vist küll iga päev neid korjamas. Alates paarisentimeetristest nupukestest, mis siis vaasis parajateks venisid :) Vahepeal oli mu elus üsna sinilillevaene aeg... ja nüüd on mul oma sinilillemets miljoni sinise õiega! Võrratu!

28. aprill 2013

Kevadised tervitused! 

Meil on selle kevade üle tõesti suur ja siiras rõõm. Alustame uue hooaja ja uute huvitavate tegemistega ning taas jagame rõõmuga kõike ka Teiega;) Hetkel toimetame suure osa ajast veel linnas kasvuhoonetes ja asume peagi taimedega laatadel käima, nagu juba mitmeid aastaid, aga mõtted on juba ammu maal metsa ääres päikse käes. Ka sel aastal püüame ajada rajad maisipõldu. Kui Teie kõik ootate kuuma suvitamist soosivat suve, siis meil pole absoluutselt midagi selle vastu, kui juuni-juuli taas kõvasti vihma sajab.  Sest kuumaga kaasneb ka kuiva-risk ja siis ei pruugi ju mais mehekõrguseks sirguda. See oleks ju nukker. 

Sel kevadel on meil aga käsil veel üks suur ja huvitav tegevus! Nimelt peame läbirääkimisi puukooliga ja asume õige pea esimest põõsalabürindi etappi maha istutama. Oleme möödunud sügise ja talvega kogunud sääste 2000 taime soetamiseks. SUURED TÄNUD Teile, kes Te sügisel meil käies põõsalabürindi-purki toetuseks raha poetasite (kogunes pea paarsada eurot) ja sama suured tänud teile, kes te talvel minu Mänguasjamaalt (https://www.facebook.com/manguasjamaa) mänguasju tellisite-ostsite. Just tänu Teile kõigile saame nüüd ilma euromiljoniteta teha oma unistuste põõsalabürindi rajamisega algust! 

Pilt labürindist, millega algust teeme ja mida saame soovi korral aasta-aastalt edasi arendada on paberile pandud, mõõdetud ja arvutatud. Tavalise hekina on 2000 põõsast ilmatu kogus, huvitavaks labürindiks aga minimaalne. Kui nüüd leidub veel toredaid inimesi, kes meisse ja meie tegemistesse usuvad ja tahaksid oma õla mõne põõsa ostmisel alla panna, siis oleme väga tänulikud. Iga kingitud euro kulutame põõsaste ostuks (puukooli hinnakirja kohaselt maksab üks põõsas 1€, loodame oma kogusega saada ka väikese hinnasoodustuse) 

Kui soovid meid toetada, siis meil on asjaajamisteks oma imepisike firmake: Pähklinäpp OÜ, SEB 10220208134221, selgituseks "Põõsad". 

Me väga täname, et toetate meid ühe või mitme euroga, naeratusega, hea sõnaga, mänguasjade ostmisega või meile ka sel hooajal külla tulemisega!