Klassiekskursioon

 Tore talu – Sarapiku pakub maisilabürindi ja muude mängudega sügisese õpetliku klassiekskursiooni võimalust!

Ekskursiooni käigus õpib laps maisi tundma. Näitame lastele, kus on tõlvikud (ja maisi juuksed), millised on õhujuured (maisi varbad), vaatleme taimede kõrgust, iga laps saab maitsmiseks, uurimiseks ja kasvõi koju viimiseks maisitõlviku või mitu jne.

Seletame kahe erineva eesti keeles sama sõnaga tähistatud labürindi erinevust – iidne ringlabürindi kujund (meie kivilabürint) ja eksimiseks mõeldud rägastik (maisilabürint) ning õpetame lapsi iidset ringlabürindi mustrit joonistama.

Selleaastane maisilabürindi pilt kujutab torti.

Anname lapsele orienteerumise ja kaardi lugemise kogemuse. Iga laps saab mängukaardi, millele on märgitud labürindi rajad ja 6 kontrollpunkti märkimiseks mõeldud ringid. Need kontrollpunktid tuleb põllul orienteerudes üles leida. Ülesanne on ilma täiskasvanu toeta jõukohane alates 9- aastastest ja pakub nauditavat tegevust vanemaealiste täiskasvanuteni välja.

Alla 9- aastaste puhul jagame seltskonna täiskasvanute vahel gruppidesse ja võimaldame iga 7 lapse kohta 1 tasuta saatjapileti.

Lastele on kontrollpunktide kohad kaardil märgitud, et ergutada neid ringi liikumisel kaarti jälgima.

Labürindi läbimine võtab keskmiselt 1  tund või rohkem.

 

Paneme proovile laste osavuse ja nutikuse mängudes - saartemõistatuses orienteerumine, suuremõõtmelise tangrami kokkupanemine, iidse labürindimustri joonistamine jne. Ergutame väikeste maiustega.

Meie juures võib vabalt joosta ja maisipõllul end tühjaks karjuda!

Lõpetuseks on väiksed auhinnad ja lohutusauhinnad.

Labürindi lahendamine võtab lastel tunni-poolteist või natuke rohkemgi, muud ülesanded ehk teise tunni. Ekskursiooni pikkus paar  tundi. Võtke lisaaega, et pidada väike piknik.

Ekskurisooni hind 2016. aastal 5€ lapse kohta, õpetajale tasuta.

Võtame külalisi vastu iga päev kuni maisikoristuseni (mis on septembri lõpupoole. Täpsustamisel.).

 

Palume tähele panna, et maisikoristuseni on lühike aeg!  

Soovijatel palume aja kokku leppimiseks võtta ühendust: 53433050 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Täpsem info meie talu ja tegemiste kohta:

http://toretalu.eu/

Kristi Sakk 53433050

 

Kõige uuemad uudised-tegemised:

https://www.facebook.com/sarapikutalu