Klassiekskursioon

 Tore talu – Sarapiku pakub maisilabürindi ja muude mängudega sügisese õpetliku klassiekskursiooni võimalust!

Ekskursiooni käigus õpib laps maisi tundma. Näitame lastele, kus on tõlvikud (ja maisi juuksed), millised on õhujuured (maisi varbad), vaatleme taimede kõrgust, iga laps saab maitsmiseks, uurimiseks ja kasvõi koju viimiseks maisitõlviku või mitu jne.

Seletame kahe erineva eesti keeles sama sõnaga tähistatud labürindi erinevust – iidne ringlabürindi kujund (meie kivilabürint) ja eksimiseks mõeldud rägastik (maisilabürint) ning õpetame lapsi iidset ringlabürindi mustrit joonistama.

Selleaastane maisilabürindi radade pilt kujutab vähke

 

 

Anname lapsele orienteerumise ja kaardi lugemise kogemuse. Iga laps saab mängukaardi, millele on märgitud labürindi rajad ja 6 kontrollpunkti märkimiseks mõeldud ringid. Need kontrollpunktid tuleb põllul orienteerudes üles leida. Ülesanne on ilma suuremate toeta jõukohane alates 10- aastastest ja pakub nauditavat tegevust vanemaealiste täiskasvanuteni välja.

Alla 10- aastaste puhul jagame seltskonna suuremate tugiisikute (kasvõi sama kooli suuremad lapsed) vahel gruppidesse ja vajadusel võimaldame iga 8 lapse kohta 1 tasuta saatjapileti.

Lastele on kontrollpunktide kohad kaardil märgitud, et ergutada neid ringi liikumisel kaarti jälgima.

Labürindi radade läbimine võtab keskmiselt 1 tunni või rohkem.

 

Paneme proovile laste osavuse ja nutikuse mängudes - murule märgitud Eestis linnade vahel jooksmine ja nende vastavalt ette antud reeglile järjestamine, suuremõõtmelise tangrami kokkupanemine, iidse labürindimustri joonistamine jne. 

Sel aastal on uue võimalusena meil Vanasõnamets, kus õpetaja saab klassi lastega vestelda ja arutleda vanasõnade sisu üle - metsarajal on illustreeritud 14 vanasõna.

Meie juures võib vabalt joosta ja maisipõllul end tühjaks karjuda!

 

Meeneid saab kaasa osta ainulaadsest mänguasjapoest, kus kõik lelud on meie pere käsitöö.

Ekskursiooni pikkus on tavaliselt vähemalt paar tundi. Varuge lisaaega, et pidada väike piknik! 

 

Suurematele lastele (alates 6.-7. klass) ja julgetele klassijuhatajatele julgeme soovitada ka õhtuses hämaruses orienteerumist :)

 

Ekskurisooni hind 2019. aastal 6€ lapse kohta, õpetajale tasuta.

Võtame külalisi vastu iga päev kokkulepitud kellaajal kuni maisikoristuseni (selle hooaja viimane võimalus on 28.09.2019).

 

Maisikoristuseni on lühike aeg!  

Soovijatel palume aja kokku leppimiseks võtta ühendust

telefonil 53433050 või  toretalu(at)gmail.com

 

Täpsem info meie talu ja tegemiste kohta:

http://toretalu.eu/ 

Kristi Sakk 53433050

 

Kõige uuemad uudised-tegemised:

https://www.facebook.com/sarapikutalu