Viimased uudised

9. OKTOOBER 2012 

Vooremaa!

30. SEPTEMBER 2012

Oli ülilahe! Me täname teid, kes te need mitmed-kümned autod sõpru täis panite ja meie juurde tulla otsustasite! ;)

Külalisi käis hulga ja ka natuke põõsa-raha kogunes, et saaksime uuel kevadel uue huvitava asjaga algust teha! 

Hommikune kontroll põllul sai tehtud. Meeldiv oli näha, et mais ei olnudki maatasa tallatud (kohe üldse ei olnud tallatud!), prügi piirdus vaid sületäie taaraga ja see mees, kellest paljud öised külalised rääkisid, et on liiga ära väsinud ja ühe posti najale kahtlaselt istuma jäänud, ka see mees oli kadunud. Ju kogus jõudu ja läks ikkagi koju :P (kes meil öösel külas käisid, teavad, kellest jutt käib :D)

29. SEPTEMBER 2012

Panime teevee tulele, küpsised kausikestesse ja ootame teid! Mainin, et see must pilv, mida te vaatasite, et läks üle maisipõllu, see vaid näitas meile end! Põld on kuiv ja taevaäär tõotab ilusat sügisööd! Hakake siis varsti tulema ;)

28. SEPTEMBER 2012

24. SEPTEMBER 2012

Saak omalt põllult :)

22. SEPTEMBER 2012

Mitmed meie külalised on küsinud, kui pikk võib olla meie kivilabürindi rada. Täna võtsin kätte ja mõõtsin ära: 105 meetrit keskpaigani (ja kuna üle kivipiirete astumine ei ole soovitatav, siis teine 105m keskpaigast välja) :) 

Meie kivilabürint!

20. SEPTEMBER 2012

Teeme selle ära! Üheainsa korra! Ärge siis tulemata jätke! ;)

17. SEPTEMBER 2012

Meil on suur rõõm anda teada, et täna hommikul selgus: klassi- jm. rühmaekskursioonide võimalus on pikenenud nädala võrra 24-30 september. Kuna see alles täna hommikul selgus, on enamus sellest nädalast veel vaba! Ootame teid! ;) 53433050

14. SEPTEMBER 2012

Küsimus suurele ringile jagamiseks! Teame, et välismaal on nii tehtud ja ka meile on mitmed külalised ideena välja käinud, et võiks korraldada labürindiöö taskulampidega ööpimeduses maisipõllus ekslemisega, selline natuke adrenaliinirikkam üritus lõkkeõhtuga. Kaalume hetkel, kas võtta enne lõikust sellne labürindiöö ette. Kell 8 läheb juba pimedaks ja ööd ei tulegi liiga kaua oodata. Nüüd uurikski

, et kui paljud üldse kaaluks sellisest üritusest osa võtmist? Vajuta Like, kui sa üldse kaaluksid sellisest üritusest osa võtmist (see ei tähenda veel kohustust kindlalt tulla, uurime idee meeldimist) Ja kui saame kokku mõnusa seltskonna, kes on sellest ideest huvitatud, siis teeme selle enne lõikust lõpuüritusena ära ;)

14. SEPTEMBER 2012

Ootame külalisi MAISILABÜRINTI lahendama ja teisi mänge proovima veel kahel järgneval nädalavahetusel

REEDEST PÜHAPÄEVANI : 
14.september -16. september ja
21. september – 23. september

Kell 12.00-19.00

Asume Põltsamaalt Pajusi suunal 12km, Tln-Tartu maanteest 10km. 
Sõida üle Tln-Tartu mnt. otse läbi Pajusi ja läbi Pisisaare ning peale Pisisaaret paari kilomeetri pärast pööra maisilabürinti s

uunava sildi juurest vasakule :)

Tutvu meie labürindimängu reeglite ja teiste meie mängudega meie kodulehel: 

http://toretalu.eu/

Täpsem info: 
tel. 53 43 30 50
Esmaspäevast neljapäevani palume külastusest ette teatada!

10. SEPTEMBER 2012

Meie eriline seenemets

9. SEPTEMBER 2012

Lõpuks ometi ilus päev! Tegin tiiru põllul - kõik on vaatamata eilsele suurele vihmale juba botastega läbitav! (Y) Mais peab kinni ka tuule, niiet seal on väga mõnusalt soe! 
Huvitav on see, et metssead eelistavad mööda meie radasid käia, meie pole veel avastanud nende poolt omavoliliselt tehtud radasid. Märgin ära, et täna leidsin esimesed nende poolt ümber aetud taimed. Aga nad olid väga viisakalt neid mööda raja äärt murdnud ja sellega vaid natukene rada laiemaks teinud :P 
Jälgi on omajagu palju, niiet linnalapsed saavad metssea jälgedega ka tutvust teha :)

Seadke sammud maale, minetea, kas enam ükski päikseline puhkepäev enne lõikust tulebki! :)

8. SEPTEMBER 2012

Jalgrattamatk Põltsamaa Nooretkast 

 

7. SEPTEMBER 2012

Nädalavahetus! Ootame teid maale täna, homme, ülehomme kell 12.00-19.00 ;) Ka neile, kes jõuavad vahetult enne seitset, antakse vabalt aega, kedagi ära ei saadeta, väravaid kinni ei panda :)

3. SEPTEMBER 2012

Ilusat kooli algust kõigile, kes nüüdsest vaba aega õppimisega/õpetamisega täitma asuvad :D
Seoses suve otsa saamisega teeme väiksed muudatused: Ootame külalisi endiselt iga päev, aga esmaspäevast neljapäevani palume külastusest ette teatada tel.53433050; reedest pühapäevani ei pea ette teatama - ootame teid kell 12.00-19.00. 
Veel mõned nädalad, enne kui sügistööd meie põllule jõuavad :)

31. AUGUST 2012

Käisin huvi pärast taas mõõdulindiga ringi: suurimad taimed on saavutanud 3m piiri! Päike soendab õhku, paar kuiva päeva on põllu tahedaks teinud, sead pole veel põldu rüüstama jõudnud, tõlvikud on juba mõnusad närida - mul on tunne, et maisilabürint on oma parimas olekus! Kes on plaaninud meid külastada, sel oleks nüüd parim aeg seda teha! Miks mitte juba täna õhtul! :)

29. AUGUST 2012

Mitme meetri kauguselt suudad sina palli pessa visata?

 

26. AUGUST 2012

Ilusa ilmaga ilus nädalavahetus selja taga. Hea on kuulda meilt lahkuvatelt külalistelt, et nad plaanivad sõpradele meie külastamist soovitada ja vaieldamatult suurim rõõm on kuulda meile tulnud külalistelt, et nad ei tea meist suurt midagi, aga nad tulid soovituse peale... ning näha neid sama rahulolevana lahkumas :) Ootame teid jätkuvalt maisilabürinti ja muid mänge mängima! ;)

24. AUGUST 2012

Tore! Nagu naksti esimene 100 facebooki sõpra täis! 
Võtsin sõprade-listi ette, fortuuna ütles altpoolt 30 ja .... 
CV Kaart-nimeline sõber saab meid koos kolme sõbraga (kokku 4 priipiletit) tasuta külastada. Priipääsmed ei aegu :) 
Järgmise 100 täitumisel teeme samuti, kõigi sõprade vahel ühele sõbrale 4 priipääset!

23. AUGUST 2012

Maisipõld andis juuli kuus ühe väikese tüdruku poolt sinna kaotatud papud tagasi! Mingil imelisel seletamatul moel olid need tänase öö jooksul ühele rajale jõudnud... !!??...
Papud jäävad tüdrukut ootama ;)

22. AUGUST 2012

Ilmus artikkel Õhtulehes  

Loe artiklit siit!

Võtame vastu ka klassiekskursioone:

Vaata ekskursiooni kirjeldust siit!

21.AUGUST 2012

Meie oma maisi ei hirmuta!

Vaata hirmunud maisitõlvikuid!

20. AUGUST 2012

Ühe armsa pere kaunilt jäädvustatud päev meie talus:

http://liivisidron.com/2012/08/19/sarapiku-talu-maisilaburint/

19. AUGUST 2012

Täna sajab vihma, kas labürint on avatud? Jah! Ärge ainult kummikuid või kalosse või muid põllu-jalanõusid unustage :P Paljajalu võib muidugi ka :P

Homme on riigipüha, kas labürint on avatud? Jah!

Tooge lapsed maale vaba päeva veetma! :)

17. AUGUST 2012

Korduvana jääb kõlama küsimus: Kas peab tuleku ette registreerima? 

Vastus: Ei pea, tulge lihtsalt kohale! Iga päev 10.00-19.00 kuni mais on põllul! (toretalu.eu)

Viimased uudised

17.AUGUST 2012

Kaubamaja! :P

 

15. AUGUST 2012

On vaid rõõm näha, et inimesed, kes on meil käinud, on rahule jäänud! Kui mais kasvas üle pea, jäi ka mõõtmine soiku. Nüüd on õied peal, suurem kasvamine möödas. Suuremad taimed on 210cm, kohati lausa 220cm pikad! Käes on tõlvikute moodustumise aeg. Saame näidata lastele, kus tõlvikud kasvavad, millised on maisi juuksed ja kui toredad varbad maisitaimedel on (me ise oleme arvamusel, et nad öösel ikka kõnnivad ringi! :P) Ärge siis küllatulekut porisesse sügisesse lükake! ;)

 

14. AUGUST 2012

Lisame mänge!

Tangram  ja Pisikeste päkapikkude pisike küla liivakasti asendajana! 

 

12. AUGUST 2012

See oluline ristmik Põltsamaa lähedal Tallinn-Tartu maanteel, kust tuleb keerata Pajusi poole, sõita 10 km ja leida siis Maisilabürindi poole viitav silt ;) 

 

10. AUGUST 2012

Esimene päev on seljataga, esimesed vahvad külalised on käinud! Komme jäi kaussi veel palju, neid sööme homme edasi ;) Muuhulgas selgus, et 6 kontrollpunkti leitakse üles poole kuni ühe tunniga, ja et meie põnnid võtavad suurima rõõmuga võõrad lapsed seltsi ning suur mängimine võib alata! :)

 

10. AUGUST 2012

Ootame teid! Tulge juba täna! Mais on täiskasvanu kõrgune, kohati kõrgemgi, kontrollpunktid on paigas. Ilusa alguse tähistamiseks ootab ära söömist 2 kg komme ja esimesel päeva saab maisist väljumisel kosutuse iga mängija, olenemata sellest, kuimitu kontrollpunkti ta üles leidis. Ja ms kõige ägedam: ilm on ilus! Tulge juba täna! :)

 

8.AUGUST 2012

Jess! Ilmajaam(ad) on meie esimese külastamis-nädalavahetuse suhtes ümber mõelnud ja lubavad vihma asemel suhteliselt kuiva ilma! Selle pärast, et kuuma ei ole, ärge väga kurvastage: 25kraadise ilmaga lõõskava päikese all ei ole sugugi mõnus maisi vahel kuumutada. See võiks nõrgematele lausa ohtlik olla ;) Nii et kõik sujub nagu soovime! Kevadel soovisin maisialgetele vett ja seda tuli kohe korralikult; kui vett oli piisavalt, soovisin sooja ja seda tuli maisi vohama hakkamiseks täiesti piisavalt; nüüd on mul ainult üks, kolmas, soov veel: palju asjast huvitatud külalisi! ;)
 

Piletid-mängulehed tulid trükist! 

 

7.AUGUST 2012

Lisame tegevusi!

Suur ragulka

 

6.AUGUST 2012

ERR käis külas! Tulemus juba õhtuses AK-s! :)

 

5.AUGUST 2012

Lisame tegevusi!

Lilled-lehed-lepatriinud

 

4. AUGUST 2012

Lisame tegevusi! 

Jõuproov

Juba traditsiooniliselt tegin ka sel nädalavahetusel mõõdulindi-tuuri maisi vahel: keskmiselt on juurdekasvu taas 40cm nädalaga st. suuremad taimed on umbes 165cm ja mina enam kohati üle ei näe. Aga leidus ka juba 180cm kanti ulatuvaid taimi :)

 

3. AUGUST 2012

Esimene maisi-ilvese esitlus: Kodulehel

Kohe leidsid meid üles ka ajakirjanikud: Postimehes

Ja Postimehe artiklile pööras tähelepanu president isiklikult viidates sellele oma Facebooki kontol!

Nüüd on otsustatud: Sarapiku talu võtab külastajad vastu alates 10.augustist 2012 kella 10.00-19.00

 

2. AUGUST 2012

Täname Juss Maurerit: Meil on esimene aerofoto! ;) Tänud sellele traatussiperele, mais on suht hõre ja fotol palju põldu. Aga pilt põllul on ilusti välja tulnud, just see, nagu paberile joonistasime! Loodan, et mais kasvab ja edaspidi tuleb järjest parem tulemus. Enne, kui meie teost esitlen, enne tuunin radade asukohad arusaadavamaks. Homme ;)

 

1. AUGUST 2012

Mõned faktid meie rägastiku kohta! 

Ise põllul radasid mööda edasi tagasi käies olen skeemiga väga harjunud ja tekkis juba kahtlus, kas ikka liiga lihtne see pole. Aga vast ei ole: huvitavate faktidena saan ära mainida, et põhirägastikus on 2,3km radasid ja 50 ristmikku, kus tuleb valida, kas minna paremale või vasakule; kas minna otse või valida kõrvale pööramine. Arvestades, et on tupikud ja si

lmused ja et tegemist on põllupinnaga, siis mõnus trenn on selle lahendamine tervele perele ;) 

See mais on ikka uskumatu taim! Needsamad, mis pühapäeval olid 125cm, on nüüd, kolmapäeval, vaid natuke minust lühemad, nii umbes 155-160cm, mõni võimsam juba minust pikemgi! :O Kasvu tuleb iga päevaga nüüd juba 10 cm kanti juurde! :O

Viimased uudised

30. juuli 2012

Meie rõõm on piiritu! Räägitakse, et kui väga-väga unistada, siis pidid unistused täide minema. Aga samuti räägitakse, et ise peaks peale unistamise ikka ka oma unistuste täitumise nimel tegutsema. Meil on superhea meel, et Hooandja võttis minu unistuse oma projektide hulka ja on nõus aitama meil kõrtest see muidu kaugeks jääv unistus kokku korjata! Ehk oled ka sina nõus kõrre sellesse kuhja poetama, et koos luua üks lahe suur labürint !? :) Iga põõsas on abiks, sest üksikutest põõsastest see labürint ju koosnebki :) Hooandja toimib nii, et kui projekti raha kokku ei saa, siis kantakse toetatud summad kõigile toetajatele tagasi. Kui projekt saab täieliku toetuse, siis vastutasu toetuse eest on Hooandja lehel minu projektis paremal tulbas ;)

Hooandja projektiga saad tutvuda siin

29. juuli 2012

Nädal möödas, mõõdame! eelmise nädala 85cm on sirgunud 125cm-ks! Seekord on nädalaga kasvanud tervelt 40cm! Soe on maisile nii mõnus ja juba lähima paari nädala pärast on põld valmis! (Y)

Lisaks kõigele leidsime lenduri, kes on nõus põllu pildile võtma! Oh seda ärevust, mis sellest pildist on välja tulnud! :)

27. juuli 2012

Ärev hetk! Mais naudib kuuma ja kasvab mühinal! Labürint ei ole küll veel avatud, aga.... meie õuele jõudsid esimesed võhivõõrad turistid! Ja vaatamata sellele, et mais on täiskasvanule alles madal, meeldis neile (nii lastele kui lapsevanematele) juba selles labürindis rännata ja nad lubasid sügisepoole kindlasti tagasi tulla! :)

26. juuli 2012

Toimetamiste käigus oli esiku põrandale pudenenud tükike ajalugu! 26.juuli: NSVL Sõjalaevastiku päev. Kaubandustöötajate päev. :P

 

25. juuli. 2012

Ritsika-aeg! Küll saevad! :)

22. juuli 2012

Selleks, et asi oleks täiuslik, kolisid eile meile kaks hästi jutukat suitsupääsukest. Ju on noored linnud. Nii ilusasti vidistavad. Uurivad aastate taguseid pesasid esikus, planeerivad vist tulevast pesitsusaastat. Talu endine omanik hoiatas meid, et niikui ukse lahti jätame, nii kohe hakkavad käima, aga võttis ikka veidi aega, enne kui linnud leidsid, et talu taas kasutuses on :)

21. juuli 2012

Nädal tagasi sai kirja, et suuremad taimed on veits üle 60cm pikad. Nüüd, nädal hiljem, mõõtsin taas - suuremad taimed on veits üle 85cm pikad. 25cm nädalaga. Andsime endale täna õhtul lubaduse, et homme õhtuks on viimased rajajupid kah sees. Viimane aeg kah - juured on võimsad ja taimi ei olegi enam nii lihtne kätte saada :) Ps. Vett nüüd piisab! Paluks sooja hoopis ;)

15. juuli 2012

Maisitroll

  

15. juuli 2012

Oi kui märg ja porine! Kasutasin soodsat ilma ja istutasin radadest üle jäänud maisitaimi usside poolt tehtud tühjadesse kohtadesse. Oi-oi kui märg ja porine ma õhtuks olin! :P

14. juuli 2012

Suuremad maisitaimed on tänase seisuga veits üle 60cm pikad. Juba mõnda aega lõpevad päevad maisipõllus alles pimeduse saabudes, aga tulemus hakkab tasapisi paistma - pool pildist on põllus! Tasapisi õpime seda maisi hinge-elu ka tundma. See uss, kes meile vägaväga palju pahandust tegi ja palju taimi nahka pani, see on traatuss. Ja mürki nende vastu ei ole :S Õnneks hakkavad taimed nüüd sellest üle kasvama ja üks ussike varres ei tapa enam taime. Vahepeal saime veel ühe ehmatuse, kui terve põld kippus pruuni jumet võtma, aga selgus, et põllumehed olid väetamisega hästi usinad ja väetis kõrvetas taimi. Hoiame nüüd pöialt, et rohkem selliseid "uhkeid" üllatusi ei tule! :)

10. juuli 2012

  Foto: Ning juba hulkusid rõõmsad päikesekiired mööda laagriplatsi ringi, kui Sammalhabe esimesena oma silmad lahti lõi. Teda ei äratanud aga sugugi mitte hommikune päike, vaid hoopis mingi imelik kihelemise moodi tunne habemes. Muidugi otsustas nüüd Sammalhabe oma habeme korralikult läbi sügada. Ta tõstiski käe, kuid laskis selle samas uuesti langeda, ise ehmatusest võpatades: habemest lendas välja lind! /... /Muhv noogutas.  "Meil tuleb tegutsema hakata," Ütles ta. "Kahjuks tekib aga linnupesaga teatud raskusi. Kuhu me küll selle linnupesa paneksime?" Kuid Sammalhabe lausus ootamatult: "Linnupesa jääb sinna, kus ta on. Minuga ei maksa teil esialgu arvestada, mina ei pääse nüüd nii pea paigast. Kõigepealt tueb linnupojad korralikult välja haududa, eks siis jälle näe, mis saab."

9. juuli 2012

Heinategu. Peremees perenaisele heinateo kohta: "Oled sina ikka! Omal pole lehmagi!" :P

Värske heina lõhn on midagi ulmeliselt head! Silmapilkselt meenuvad suved vanaema juures, kus heina tehti suurtes kogustes - vanaemal oli tervelt 5 lehma (ju olid sealhulgas ka mullikad) Heinateoks aeti külapealt kokku kõik teadaolevad juhutöölised, pandi sinisele traktorile pruuni-värvi ja roostekirju suur lohistaja järgi ning tassiti kümnete suurte saadude kaupa lõhnavat heina kokku. Traktor tagurdas küüni alla, poetas heinasaadu sinna ja tõttas heinamaale uue järgi. Samal ajal ajasid tugevamad mehed piiikkade hangudega heina toa peale lakka, sealt võttis järgmine sats heinalisi heina vastu ja sõidutas mööda põrandat lohistades taha serva, kus parasjagu järg oli. Kuhja otsas tegime meie, lapsed, siis oma tööd - tallasime heina kinni, toppisime räästaalused korralikult täis... Mäletan, et eineks pakkus vanaema soolast keedupekki väga värske koduse leivaga ja et heinateo tööpäevad olid pikad-pikad, magama saime alles siis, kui kell uut päeva näitas. Kodusele korrale oli see väga nauditav vaheldus. Kuigi ma istusin alailma kassidega kõrvuti väikse pingi peal lüpsikute kõrval, kui vanaema lehma lüpsis ja kuulasin, kuidas ta neile rahustamiseks kõikvõimalikke nn. rahvalikke lorilaule laulis, ei saanud ma lehmadega sõbraks ja pelgan suuri loomi üsnagi. Seega lehma meil tõesti ei ole. Aga ega sellepärast ei pea hein tegemata jääma! Minu lastel ju enam sellist võimalust ei ole, et vanaema juures loomi talitada. Tänapäeva vanaemad on teistsugused, hea, kui maal koera näeb. Niisiis tegime otsuse, et teeme ise selle natukese heina, et saaks heinateo naudingu ja heintes magamise naudingu. Ja kõik, mida meie merisiga ära süüa ei jõua (väike nali :P), kingime talvel neile kitsekestele, keda me siin maja taga juba paaril korral näinud oleme. Aga seni, kuni on soojad ööd, tulge meile ja pakkuge oma lastele ka väike võimalus hullata või lausa magada väga värsketes heintes. Kasvõi homme :)

8. juuli 2012

:( leidsime oma kiduramatest maisivartest hulgim ussikesi ja kuna ka väetamine-muldamine on siiani ikka veel tegemata, siis jätame oma pildimeisterdamistöö kurvalt katki ning vaatame, kas põllumajandusfirma võtab end lõpuks kätte ja putitab meie põllu elujõule... :( hoiame pöialt 

3. juuli 2012

Selline tore asi on nüüd selge, kindel ja paigas, et kui meile suvitama tulete, siis jäätise, maiuste jm eest saab maksta ka kaardiga ;)

3. juuli 2012

Maisipõld õhtupäikeses. Lõpuks ometi hakkas mais kasvama. Juunikuine jahedus pani meid juba kahtlema, kas ta üldse üle 10cm pikemaks kasvab, aga nüüd viskab päevadega mõnusalt kasvu juurde :)

 

28. juuni 2012

Kivilabürint on valmis!

27. juuni 2012

Pean tunnistama, et minul ei ole elus olnud võimalust näha korraga nii palju rukkililli, kui seda on nüüd siin põllul. Ma pole päris kindel, mis on see, mille vahel ta kasvab (vist midagi rapsilaadset), aga rukkilille saak on aukartustäratav: mitmed hektarid nii, et kohati lausa sinetab! Taimed on ilusad, nagu oleks neid sinna suure hoolega istutatud. Lihtsalt võrratu! :) 

 27. juuni 2012

Hakkab looma! 

 

16. juuni. 2012

:) Juba on aset leidnud esimene äramainimine ka ajakirjanduses: Tagasi Tallinna võiks sõita Põltsamaa kaudu, sest selle lähedal Uueväljal asuv Sarapiku turismitalu püüab käsitöömänguasjade valmistamise kõrval juuli lõpuks maisi nii kõrgeks kasvatada, et põllule tekiks korralik maisilabürint.

Lapsed kaasa ja Eestit avastama! Tarbija24.ee

 

16. juuni 2012

Korgimosaiik ootab ladujaid! Taaskasutus-ideest kantud tore tegevus lastele. Erinevas värvis erinevate pudelite plastkorgid on aja jooksul kokku kogutud. Nüüd saavad lapsed nendest vabas vormis mosaiikpilte laduda. Kirevad korgid on neile ahvatlevad ja nad laovad neid suurima rõõmuga! Pildistame kõigi ladujate pilte üles, et neid teistega jagada ja suve lõpuks kõik koos kõige ägedamad välja valida :)

 

 7. juuni 2012

Käisin nagu väike plika igal võimalusel põllu ääres piilumas. Üleeile sain soovitu: ninad on mullast väljas! Nii uskumatu on vaadelda neid 1-2cm pikkuseid jupikesi ja teada, et nad kasvavad paari kuuga minust suuremaks :)

Foto: Käisin nagu väike plika igal võimalusel põllu ääres piilumas. Üleeile sain soovitu: ninad on mullast väljas! Nii uskumatu on vaadelda neid 1-2cm pikkuseid jupikesi ja teada, et nad kasvavad paari kuuga minust suuremaks :)

 

25. mai 2012

Mais maas! Nüüd paluks vihma! ;)

 

15. mai 2012

Ja kui te tulete meile maale puhkama ning aega veetma, siis võite end päris kindlalt tunda: isegi guugel ei leia teid meie juurest üles! Pildil nähtavalt teelt tuleb sõita veel edasi ja siis veel pöörata, enne, kui meie tore pesa uudistaja silmadele eemalt paistma hakkab! :)

Google näitab nii kaugele ;)

 

10. mai 2012

Kohtasime põllu ääres agronoomi: varsti läheb maisikülviks! ;)

 

3. mai 2012

Väike vihje eelolevaks suveks :) suurus 2x (153x153cm)

Tegemist Põltsamaa Kunstikooli viie aastase täiskasvanute kursuse lõputööga. Trollide näod saab plangu taha seistes asendada enda omaga ;)

Maisitrollid (Zea mays trollos)

 

Karu kodu on metsas, ahvi kodu džunglis, lamba kodu laudas ja lapse kodu tarekeses.

Olete seisud tiheda maisiseina ees?

Salapärane tihnik, kus juba paari sammu järel oled eksinud.

Vaatad ringi. Kaugemale, kui sinu ees seisvate taimede taha ei ole midagi näha.

Oled sa seal ikka üksi?

Ehk on ka maisipõld kellegi kodu?

 

On kindlaid tõendeid, et seal elavad Maisitrollid (Zea mays trollos).

Maisitroll elab kõikjal maailmas, kus kasvatatakse maisi.

Maisitrollide koguarv ei ole nende tagasihoidliku ja pelgliku loomuse tõttu teada.

Looduse värvidega sulanduvates toonides (rohelised, pruunid, beežid, kollased) isendid elavad perekondlike rühmadena, mida juhib suurekasvuline isane.

Valdava osa toidust moodustavad maistõlvikud, mida nad talveperioodiks kaevikutesse koguvad. Viimasel ajal on leitud selgeid märke, et nad kuumutavad neid enne toitumist lõkkel. Maisi puudumisel sobivad toiduks erinevad rohtsed taimed, putukad ja ka pisinärilised.

Trollimammal sünnib tavaliselt korraga üks järglane, kes on 5-10kg raskune, enamasti täiskasvanud isenditest heledam, valdavalt kollastest toonides sametise karvastikuga.

Väga põnevaks on osutunud asjaolu, et loomaliku välimusega trollid paistavad silma hämmastava nutikuse, taiplikkuse ja organiseerimisvõimega.

 

Teadlane ja tunnustatud maisitrollide uurija Franc Corn kirjutab:

„Nagu paljudel elusolenditel, on ka neil kindel domineeriv rühmajuht, tavaliselt suuremat kasvu isane. Üsna sarnaselt inimloomale on neil selge võimujaotus: tugeva rühmajuhi alluvatel, nõrgematel, kuid silmapaistvalt nutikatel isastel, on omakorda alluvad. Need väikesed lihaselised olevused on nn. väiksed „töömesilased“, kelle teha jääb kogu trollirahva töö – saagi kogumine, elukoha valvamine jne.

Vastavalt võimuredelile jagatakse ka saak, mistõttu trollipere nõrgema pooleni – naiste ja lasteni – ei jõua tihtipeale suurt midagi. See tingib ka nende isastest erineva toidusedeli.

Tänu sellisele käitumise iseärasusele saame tõmmata tugevaid paralleele maisitrollide ja inimeste ühiskonna vahele.“

 

Trollide kapitalismi olemust kujutava ja trolli kehasse ja hinge pugemise võimalust pakkuva kunstiteose paigutame oma maakodusse. Kasvatame seal maisi ja usume, et ka meie maisipõllu salapärasesse sügavusse kolib tore maisitrollipere.

Ja kui kõik läheb mööda seda rada, mida me lükkame, siis juba sel suvel ootame teid maisilabürinti ekslema. Mine tea, ehk märkate seal jalutades ka peitu jooksvaid maisitrolle!

21. aprill 2012

Suure 1,5x1,5m põrandapusle maalimine.