Viimased uudised

30. juuli 2012

Meie rõõm on piiritu! Räägitakse, et kui väga-väga unistada, siis pidid unistused täide minema. Aga samuti räägitakse, et ise peaks peale unistamise ikka ka oma unistuste täitumise nimel tegutsema. Meil on superhea meel, et Hooandja võttis minu unistuse oma projektide hulka ja on nõus aitama meil kõrtest see muidu kaugeks jääv unistus kokku korjata! Ehk oled ka sina nõus kõrre sellesse kuhja poetama, et koos luua üks lahe suur labürint !? :) Iga põõsas on abiks, sest üksikutest põõsastest see labürint ju koosnebki :) Hooandja toimib nii, et kui projekti raha kokku ei saa, siis kantakse toetatud summad kõigile toetajatele tagasi. Kui projekt saab täieliku toetuse, siis vastutasu toetuse eest on Hooandja lehel minu projektis paremal tulbas ;)

Hooandja projektiga saad tutvuda siin

29. juuli 2012

Nädal möödas, mõõdame! eelmise nädala 85cm on sirgunud 125cm-ks! Seekord on nädalaga kasvanud tervelt 40cm! Soe on maisile nii mõnus ja juba lähima paari nädala pärast on põld valmis! (Y)

Lisaks kõigele leidsime lenduri, kes on nõus põllu pildile võtma! Oh seda ärevust, mis sellest pildist on välja tulnud! :)

27. juuli 2012

Ärev hetk! Mais naudib kuuma ja kasvab mühinal! Labürint ei ole küll veel avatud, aga.... meie õuele jõudsid esimesed võhivõõrad turistid! Ja vaatamata sellele, et mais on täiskasvanule alles madal, meeldis neile (nii lastele kui lapsevanematele) juba selles labürindis rännata ja nad lubasid sügisepoole kindlasti tagasi tulla! :)

26. juuli 2012

Toimetamiste käigus oli esiku põrandale pudenenud tükike ajalugu! 26.juuli: NSVL Sõjalaevastiku päev. Kaubandustöötajate päev. :P

 

25. juuli. 2012

Ritsika-aeg! Küll saevad! :)

22. juuli 2012

Selleks, et asi oleks täiuslik, kolisid eile meile kaks hästi jutukat suitsupääsukest. Ju on noored linnud. Nii ilusasti vidistavad. Uurivad aastate taguseid pesasid esikus, planeerivad vist tulevast pesitsusaastat. Talu endine omanik hoiatas meid, et niikui ukse lahti jätame, nii kohe hakkavad käima, aga võttis ikka veidi aega, enne kui linnud leidsid, et talu taas kasutuses on :)

21. juuli 2012

Nädal tagasi sai kirja, et suuremad taimed on veits üle 60cm pikad. Nüüd, nädal hiljem, mõõtsin taas - suuremad taimed on veits üle 85cm pikad. 25cm nädalaga. Andsime endale täna õhtul lubaduse, et homme õhtuks on viimased rajajupid kah sees. Viimane aeg kah - juured on võimsad ja taimi ei olegi enam nii lihtne kätte saada :) Ps. Vett nüüd piisab! Paluks sooja hoopis ;)

15. juuli 2012

Maisitroll

  

15. juuli 2012

Oi kui märg ja porine! Kasutasin soodsat ilma ja istutasin radadest üle jäänud maisitaimi usside poolt tehtud tühjadesse kohtadesse. Oi-oi kui märg ja porine ma õhtuks olin! :P

14. juuli 2012

Suuremad maisitaimed on tänase seisuga veits üle 60cm pikad. Juba mõnda aega lõpevad päevad maisipõllus alles pimeduse saabudes, aga tulemus hakkab tasapisi paistma - pool pildist on põllus! Tasapisi õpime seda maisi hinge-elu ka tundma. See uss, kes meile vägaväga palju pahandust tegi ja palju taimi nahka pani, see on traatuss. Ja mürki nende vastu ei ole :S Õnneks hakkavad taimed nüüd sellest üle kasvama ja üks ussike varres ei tapa enam taime. Vahepeal saime veel ühe ehmatuse, kui terve põld kippus pruuni jumet võtma, aga selgus, et põllumehed olid väetamisega hästi usinad ja väetis kõrvetas taimi. Hoiame nüüd pöialt, et rohkem selliseid "uhkeid" üllatusi ei tule! :)

10. juuli 2012

  Foto: Ning juba hulkusid rõõmsad päikesekiired mööda laagriplatsi ringi, kui Sammalhabe esimesena oma silmad lahti lõi. Teda ei äratanud aga sugugi mitte hommikune päike, vaid hoopis mingi imelik kihelemise moodi tunne habemes. Muidugi otsustas nüüd Sammalhabe oma habeme korralikult läbi sügada. Ta tõstiski käe, kuid laskis selle samas uuesti langeda, ise ehmatusest võpatades: habemest lendas välja lind! /... /Muhv noogutas.  "Meil tuleb tegutsema hakata," Ütles ta. "Kahjuks tekib aga linnupesaga teatud raskusi. Kuhu me küll selle linnupesa paneksime?" Kuid Sammalhabe lausus ootamatult: "Linnupesa jääb sinna, kus ta on. Minuga ei maksa teil esialgu arvestada, mina ei pääse nüüd nii pea paigast. Kõigepealt tueb linnupojad korralikult välja haududa, eks siis jälle näe, mis saab."

9. juuli 2012

Heinategu. Peremees perenaisele heinateo kohta: "Oled sina ikka! Omal pole lehmagi!" :P

Värske heina lõhn on midagi ulmeliselt head! Silmapilkselt meenuvad suved vanaema juures, kus heina tehti suurtes kogustes - vanaemal oli tervelt 5 lehma (ju olid sealhulgas ka mullikad) Heinateoks aeti külapealt kokku kõik teadaolevad juhutöölised, pandi sinisele traktorile pruuni-värvi ja roostekirju suur lohistaja järgi ning tassiti kümnete suurte saadude kaupa lõhnavat heina kokku. Traktor tagurdas küüni alla, poetas heinasaadu sinna ja tõttas heinamaale uue järgi. Samal ajal ajasid tugevamad mehed piiikkade hangudega heina toa peale lakka, sealt võttis järgmine sats heinalisi heina vastu ja sõidutas mööda põrandat lohistades taha serva, kus parasjagu järg oli. Kuhja otsas tegime meie, lapsed, siis oma tööd - tallasime heina kinni, toppisime räästaalused korralikult täis... Mäletan, et eineks pakkus vanaema soolast keedupekki väga värske koduse leivaga ja et heinateo tööpäevad olid pikad-pikad, magama saime alles siis, kui kell uut päeva näitas. Kodusele korrale oli see väga nauditav vaheldus. Kuigi ma istusin alailma kassidega kõrvuti väikse pingi peal lüpsikute kõrval, kui vanaema lehma lüpsis ja kuulasin, kuidas ta neile rahustamiseks kõikvõimalikke nn. rahvalikke lorilaule laulis, ei saanud ma lehmadega sõbraks ja pelgan suuri loomi üsnagi. Seega lehma meil tõesti ei ole. Aga ega sellepärast ei pea hein tegemata jääma! Minu lastel ju enam sellist võimalust ei ole, et vanaema juures loomi talitada. Tänapäeva vanaemad on teistsugused, hea, kui maal koera näeb. Niisiis tegime otsuse, et teeme ise selle natukese heina, et saaks heinateo naudingu ja heintes magamise naudingu. Ja kõik, mida meie merisiga ära süüa ei jõua (väike nali :P), kingime talvel neile kitsekestele, keda me siin maja taga juba paaril korral näinud oleme. Aga seni, kuni on soojad ööd, tulge meile ja pakkuge oma lastele ka väike võimalus hullata või lausa magada väga värsketes heintes. Kasvõi homme :)

8. juuli 2012

:( leidsime oma kiduramatest maisivartest hulgim ussikesi ja kuna ka väetamine-muldamine on siiani ikka veel tegemata, siis jätame oma pildimeisterdamistöö kurvalt katki ning vaatame, kas põllumajandusfirma võtab end lõpuks kätte ja putitab meie põllu elujõule... :( hoiame pöialt 

3. juuli 2012

Selline tore asi on nüüd selge, kindel ja paigas, et kui meile suvitama tulete, siis jäätise, maiuste jm eest saab maksta ka kaardiga ;)

3. juuli 2012

Maisipõld õhtupäikeses. Lõpuks ometi hakkas mais kasvama. Juunikuine jahedus pani meid juba kahtlema, kas ta üldse üle 10cm pikemaks kasvab, aga nüüd viskab päevadega mõnusalt kasvu juurde :)

 

28. juuni 2012

Kivilabürint on valmis!

27. juuni 2012

Pean tunnistama, et minul ei ole elus olnud võimalust näha korraga nii palju rukkililli, kui seda on nüüd siin põllul. Ma pole päris kindel, mis on see, mille vahel ta kasvab (vist midagi rapsilaadset), aga rukkilille saak on aukartustäratav: mitmed hektarid nii, et kohati lausa sinetab! Taimed on ilusad, nagu oleks neid sinna suure hoolega istutatud. Lihtsalt võrratu! :) 

 27. juuni 2012

Hakkab looma! 

 

16. juuni. 2012

:) Juba on aset leidnud esimene äramainimine ka ajakirjanduses: Tagasi Tallinna võiks sõita Põltsamaa kaudu, sest selle lähedal Uueväljal asuv Sarapiku turismitalu püüab käsitöömänguasjade valmistamise kõrval juuli lõpuks maisi nii kõrgeks kasvatada, et põllule tekiks korralik maisilabürint.

Lapsed kaasa ja Eestit avastama! Tarbija24.ee

 

16. juuni 2012

Korgimosaiik ootab ladujaid! Taaskasutus-ideest kantud tore tegevus lastele. Erinevas värvis erinevate pudelite plastkorgid on aja jooksul kokku kogutud. Nüüd saavad lapsed nendest vabas vormis mosaiikpilte laduda. Kirevad korgid on neile ahvatlevad ja nad laovad neid suurima rõõmuga! Pildistame kõigi ladujate pilte üles, et neid teistega jagada ja suve lõpuks kõik koos kõige ägedamad välja valida :)

 

 7. juuni 2012

Käisin nagu väike plika igal võimalusel põllu ääres piilumas. Üleeile sain soovitu: ninad on mullast väljas! Nii uskumatu on vaadelda neid 1-2cm pikkuseid jupikesi ja teada, et nad kasvavad paari kuuga minust suuremaks :)

Foto: Käisin nagu väike plika igal võimalusel põllu ääres piilumas. Üleeile sain soovitu: ninad on mullast väljas! Nii uskumatu on vaadelda neid 1-2cm pikkuseid jupikesi ja teada, et nad kasvavad paari kuuga minust suuremaks :)

 

25. mai 2012

Mais maas! Nüüd paluks vihma! ;)

 

15. mai 2012

Ja kui te tulete meile maale puhkama ning aega veetma, siis võite end päris kindlalt tunda: isegi guugel ei leia teid meie juurest üles! Pildil nähtavalt teelt tuleb sõita veel edasi ja siis veel pöörata, enne, kui meie tore pesa uudistaja silmadele eemalt paistma hakkab! :)

Google näitab nii kaugele ;)

 

10. mai 2012

Kohtasime põllu ääres agronoomi: varsti läheb maisikülviks! ;)

 

3. mai 2012

Väike vihje eelolevaks suveks :) suurus 2x (153x153cm)

Tegemist Põltsamaa Kunstikooli viie aastase täiskasvanute kursuse lõputööga. Trollide näod saab plangu taha seistes asendada enda omaga ;)

Maisitrollid (Zea mays trollos)

 

Karu kodu on metsas, ahvi kodu džunglis, lamba kodu laudas ja lapse kodu tarekeses.

Olete seisud tiheda maisiseina ees?

Salapärane tihnik, kus juba paari sammu järel oled eksinud.

Vaatad ringi. Kaugemale, kui sinu ees seisvate taimede taha ei ole midagi näha.

Oled sa seal ikka üksi?

Ehk on ka maisipõld kellegi kodu?

 

On kindlaid tõendeid, et seal elavad Maisitrollid (Zea mays trollos).

Maisitroll elab kõikjal maailmas, kus kasvatatakse maisi.

Maisitrollide koguarv ei ole nende tagasihoidliku ja pelgliku loomuse tõttu teada.

Looduse värvidega sulanduvates toonides (rohelised, pruunid, beežid, kollased) isendid elavad perekondlike rühmadena, mida juhib suurekasvuline isane.

Valdava osa toidust moodustavad maistõlvikud, mida nad talveperioodiks kaevikutesse koguvad. Viimasel ajal on leitud selgeid märke, et nad kuumutavad neid enne toitumist lõkkel. Maisi puudumisel sobivad toiduks erinevad rohtsed taimed, putukad ja ka pisinärilised.

Trollimammal sünnib tavaliselt korraga üks järglane, kes on 5-10kg raskune, enamasti täiskasvanud isenditest heledam, valdavalt kollastest toonides sametise karvastikuga.

Väga põnevaks on osutunud asjaolu, et loomaliku välimusega trollid paistavad silma hämmastava nutikuse, taiplikkuse ja organiseerimisvõimega.

 

Teadlane ja tunnustatud maisitrollide uurija Franc Corn kirjutab:

„Nagu paljudel elusolenditel, on ka neil kindel domineeriv rühmajuht, tavaliselt suuremat kasvu isane. Üsna sarnaselt inimloomale on neil selge võimujaotus: tugeva rühmajuhi alluvatel, nõrgematel, kuid silmapaistvalt nutikatel isastel, on omakorda alluvad. Need väikesed lihaselised olevused on nn. väiksed „töömesilased“, kelle teha jääb kogu trollirahva töö – saagi kogumine, elukoha valvamine jne.

Vastavalt võimuredelile jagatakse ka saak, mistõttu trollipere nõrgema pooleni – naiste ja lasteni – ei jõua tihtipeale suurt midagi. See tingib ka nende isastest erineva toidusedeli.

Tänu sellisele käitumise iseärasusele saame tõmmata tugevaid paralleele maisitrollide ja inimeste ühiskonna vahele.“

 

Trollide kapitalismi olemust kujutava ja trolli kehasse ja hinge pugemise võimalust pakkuva kunstiteose paigutame oma maakodusse. Kasvatame seal maisi ja usume, et ka meie maisipõllu salapärasesse sügavusse kolib tore maisitrollipere.

Ja kui kõik läheb mööda seda rada, mida me lükkame, siis juba sel suvel ootame teid maisilabürinti ekslema. Mine tea, ehk märkate seal jalutades ka peitu jooksvaid maisitrolle!

21. aprill 2012

Suure 1,5x1,5m põrandapusle maalimine.